HİZMETLERİMİZ

Su Kaçağı Tespiti


Su Kaçakları su tesisatlarında su tesisatı borularının aşınması ve su tesisatı'nın basıncının yüksek gelmesinden dolayı meydana gelmektedir. Daire ve iş yerlerinde su kaçağını ilk olarak alt kattaki komşunuzun haber vermesi ile öğreniriz. Su tesisatlarında su kaçağının % 80'i sıcak su tesisatından kaynaklanmaktadır. Su kaçağını bulmak için var sayımlarla yapılan su kaçağı tespiti olumsuz sonuçlar meydana getirmekte kiracı ve gayrimenkul sahiplerine büyük zararlar vermektedir.


Su Tesisatı


Su tesisatı belediye ve su tesisatı hattından ev ve işyerlerine kadar gelen tesisat hattıdır. Su tesisatı döşenirken dikkat edilecek birçok şey bulunmaktadır. Bunların en önemlisi su tesisatından başlıyıp kombinin girişine kadar su tesisatının boruları'nın çapı 3/4'ü kadar olmalı ve diğer boru çapları 1/2'si kadar olabilir. Su saati girişinden, kombi girişine kadar Su tesisatı'nın boru çapı 1/2 kadar yapılırsa su tesisatında su aynı anda birkaç yerden açıldığında basınç düşmesi olmacaktır. Bunun için Su tesisat hattı 3/4 kadar olması gerekmektedir. Diğer bir hususta su tesisatında dirsek kullanımı en az'a indirmek her zaman yararlı olur. Su tesisatında fazla dirsek, moşon, "t" kullanmak tesisatın basıncını düşürmektedir. Su tesisatı döşenmesinde boruların kalitesi TSE standartlarında olması gerekmektedir. Su tesisatı döşenirken su saati girişine mutlaka basınç düşürücü takılmalıdır. Basınç düşürücü tesisata su basıncını sabitleyerek giriş yaptığı için su tesisatında kaçak olma, su tesisatı'nın patlamasını önlemiş oluruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma


Lavabo tıkanıklığı pis su boruların tıkanmasından dolayı meydana gelir lavabo tıkanıklığının meydana gelmesinin sebebleri özellikle yemek artıkları, yağların lavaboya dökülmesinden dolayı lavabo'nun gider borusunda tıkanıklık oluşmaya başlar. Lavabonun içine dökülen maddeler ve yağlar belli bir zaman sonra pis su borusunun içinde bir tabaka olmaya başlar en sonunda pis su borusunu tıkama meydana gelir. Lavabo tıkanıklığını açmak için pis su boru tıkanıklığını açan kırmadan işlem yapabilen cihazlar devreye girer. hiçbir yer kırılmadan öel klavuz sayesinde borunun içinden geçip tıkalı olan yere ulaşır ve açar. Bu işlem sayesinde lavabomuz sorunsuz açılır. Lavabo tıkanıklığını önlemek için ayda bir lavabo açacağı dükülmesi pis su boruların tıkanmamasına neden olur bu şekilde önlem alabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma


Tuvalet tıkanıklığı açma ev ve işyerlerindeki banyolarda bulunmaktadır. Banyolarda bulunan klozet veya tuvaletlerde tıkanıklar meydana gelmektedir tuvalet veya klozetlerin tıkanmasındaki başlıca sebeblerin başında tuvaletlere atılan peçete, bez, pamuk veya kulakçubuğu gibi maddelerdir. Atılan bu maddeler pis su borularına yapışır ve her sifon çektiğimizde pis su gider borularında birikme yapar her geçen zaman birikme büyür belli bir zaman sonra pis su borularının tıkanıklık meydana getirir. Bu tıkanıkları açmak için ne kadar ugraşılsada bu sorunu çözememektedir. Tıkanıklığın açılması için son teknoloji ürünler olan tıkanıklık açma cihazları devreye girmektedirler. Bu cihazlarda bulunan klavuz hortumları sayesinde pis su borularının içinde ilerleyerek ulaşılması zor olan yerlere kadar gelebilmektedir. Klavuz borunun içinde hızla ilerleyerek tıkalı olan yere gelir doksan derece dönerek tıkalı olam yeri döndürme kuveti ile açar bu işlemler yapılırken hiç bir yer kırılmadan tıkanıklık açmış olunur. Kırmadan Tıkanıklık Açma işlemi anlattığımız gibi bu iş için özel üretilmiş cihazlarla yapılır.

Tüm Hizmetlerimiz


  • - Kanalizasyon Temizliği

  • - Logar Temizleme

  • - Kırmadan Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

  • - Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma
  • - Kırmadan Tuvalet Klozet Tıkanıklığı Açma

  • - Cihazla Su Sızıntısı Tespiti
  • - Su Kaçağı Bulma
  • - Banyo Tıkanıklığı Açma
  • - Lavabo Tıkanıklığı Açma
  • - Pimaş Tıkanıklığı Açma


İstanbul Su Tesisatçısı Önçağ Tesisat İletişim Bilgileri;


0(216) 334 97 95


0(542) 512 81 94 - 0(536) 581 53 88

Copyright © 2013 Created by LostAjans.